ESZEWERIA

Kawiarnia ESZEWERIA

To urocza kafejka z tajemniczą nazwą. Ma oryginalny wygląd, podłogi są pokryte błyszczącą cegłą z 19 wieku. Bar jest zrobiony z nieregularnych kawałków drewna, nawet toalety mają romantyczny wystrój.

O każdej porze roku można tu znaleźć ucieczkę przed zgiełkiem miasta. Latem ochłodzić się bogatym wyborem piw w uroczym zacisznym ogródku, a zimą rozgrzać białym lub czerwonym grzanym winem z pomarańczą, które obok szarlotki na ciepło jest specjalnością lokalu.

eszweria
Kawiarnia, ESZEWERIA, Kraków, ul. Józefa 9

Nie ma tu lakierowanych marmurowych stolików, nowoczesnej zastawy jak pod sznurek czy wyfrakowanych kelnerów. Są za to drewniane półki, zapełnione słoikami czy glinianymi naczyniami, blaszana koza w kącie i bruk zamiast podłogi. W trzech pomieszczeniach każdy stolik, prawie każde krzesło są z innej bajki. Nie ma dwóch jednakowych filiżanek czy talerzy.

Wnętrze pubu urządzone w surowym stylu jest wyjątkowo przyjazne i ciepłe. W chłodniejsze dni lokal ogrzewa się żywym ogniem, lecz zamiast kominka zainstalowany jest piec co dodaje swoistego uroku temu miejscu.

Drzwi do części kuchennej pochodzą z wiejskiego chlewika. Ze wsi też są drzwi do ogródka i kredens z naczyniami. Wszystko- ma się wrażenie – posiada duszę i charakter.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.Posiadamy ekspresy do kawy firmy Saeco i Gaggia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *