ALBO TAK

Kawiarnia ALBO TAK

Ciekawa kawiarnia Albo Tak różni się od reszty krakowskich kawiarni. Przede wszystkim wystrojem – kolorowe, tęczowe ściany, wiszące u sufitu parasole, kolorowe stoliczki, jakby inspirowane tymi przedszkolnymi, a na każdym blacie znak zodiaku albo runa.

Knajpka jest bardzo duża i jasna. Nie ma tu happy hours, ani days, bo piwo kosztuje niezmiennie 4.50 zł, dlatego licznie wpadają tu studenci. Albo Tak serwuje swój firmowy drink z chorwackiej śliwowicy i gorzkiej żołądkowej (10.60 zł). W chłodne dni można pokusić się o miód pitny (6 zł) lub herbatę z rumem.

albotak
Kawiarnia ALBO TAK Kraków, Rynek Mały 4

Od 1 października, w każdy poniedziałek o godzinie 20.00 mają miejsce AlboTakowe seanse filmowe. Wstęp oczywiście wolny. Co drugi wtorek również można załapać się na film serwowany przez Alternatywna Sekcja KNP UJ (czyli Bojówkę Filmową).

Poza seansami filmowymi, duży rzutnik nie marnuje się, gdyż Albo Tak wyświetla każdy mecz.
Co ciekawe, można tutaj też odwiedzić najprawdziwszą wróżkę, a zapisy do niej odbywają się w księgarni CUD przez którą zresztą prowadzą schody do kawiarni.
Ciekawie urządzone wnętrze na pierwszym pietrze, z podwieszonymi rurami-lampami nad naszymi (szumiącymi już głowami). Gwarno tu, zwłaszcza w roku akademickim, a i licealistów nie brak. Warto tu wpaść przed południem, delektując się po drodze (albowiem do pubu przechodzi się przez księgarnię i to ezoteryczna w dodatku) – różnymi książkami, by za chwile delektować się niekoniecznie kawą.
A wieczorem, im bliżej zamknięcia pubu, tym bardziej chce się zostać. Ale to chyba nic dziwnego.

Zapraszamy do gry w Craps czyli w Kosci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *