Idziemy do kawiarni

Idziemy do kawiarni

Wyjście do kawiarni kojarzy nam się z relaksem, miłym spędzeniem czasu, spotkaniem z przyjaciółmi. Kawiarnia to również miejsce gdzie rodzą się pomysły, tworzy biznesplany czy omawia projekty artystyczne.

„Idziemy do kawiarni”, ile razy słyszymy to zadanie, na pewno wiele razy. Kojarzy nam się z relaksem, mile spędzonym czasem, dobrą kawą, czy smakowitym ciastkiem. Pójście do kawiarni to waży element naszych kontaktów towarzyskich, spotkań z dziewczyną, chłopakiem, znajomymi, służbowych.
Jest to również dobre miejsce na spędzenie czasu bez towarzystwa, pijąc kawę, czytając prasę, książkę, relaksując się w naszym ulubionym miejscu.

Niezależnie czy przychodzimy do kawiarni sami czy w towarzystwie powinniśmy przestrzegać kilku zasad. Warto te zasady poznać o których jest mowa w poniższych artykułach. Co można robić a czego nie wypada, jak się zachowywać aby wszyscy łącznie z obsługą czuli się dobrze.

Jeżeli uprawiamy tzw. „turystykę kulinarną” warto odwiedzić kilka kawiarni aby odkryć swoje magiczne miejsca, poznać nowe smaki, kulturę obsługi, czy zasady płacenia napiwków. Wyjście do kawiarni to dla wielu bardzo mile spędzone chwile.

Po co idziemy do kawiarni?

Przyjaciele w kawiarni w Krakowie

Po co idziemy do kawiarni? Do kawiarni idziemy nie tylko po to, żeby napić się kawy. Także po to, by spędzić miło czas z przyjaciółmi. Kawiarnia to wygodne i fajne miejsce spotkań. Odpowiedź, po co idziemy do kawiarni, wydaje się oczywista – aby napić się pysznej, aromatycznej, świeżo zaparzonej kawy. Ale czy tylko? Zdecydowanie nie! Dowiedzmy się zatem, po co …

Czytaj więcej »

Kawiarniany savoir- vivre

Para w kawiarni w Krakowie

Kawiarniany savoir- vivre Kawiarniane obyczaje i zwyczaje. Właściwe zachowanie w kawiarni. Dobre maniery w czasie picia swej ulubionej kawy w lokalu. Wydawać by się mogło, że nie ma potrzeby spisywania zasad właściwego zachowania się w kawiarni. Jednak niestety nie wszyscy potrafią zachować dobre maniery w czasie rozkoszowania się filiżanką swojej ulubionej kawy. Warto zatem dowiedzieć się, jak powinniśmy stosownie zachowywać …

Czytaj więcej »

Czego nie robić w kawiarni?

Wnętrze kawiarni w Krakowie

Czego nie powinniśmy robić w kawiarni Czego nie powinniśmy robić w kawiarni? Złe kawiarniane zachowania przeszkadzają innym w rozkoszowaniu się filiżanką kawy Pytanie zawarte w temacie mogło niektórych nieco zaskoczyć. Czego nie powinniśmy robić w kawiarni? Wydaje się, iż każdy doskonale zna na nie odpowiedź. Niestety nie jest tak i dość często spotykamy się ze złym zachowaniem w kawiarni – …

Czytaj więcej »